FolkOrg har heidersmedlemmer frå dei to tidlegare organisasjonane Landslaget for Spelemenn (LfS) og Norsk Folkemusikk- og Danselag (NFD)


Desse er heidersmedlemmar

2023:
Amund Bjørgen, Garmo (
Sigvald Rørlien, (

2022:
Gunnlaug Lien Myhr, Torpo (1961 – )
Martin Myhr, Torpo (1960 – )

2021:
Hilde Bjørkum, Førde (1958 –

2020:
Einar Eimhjellen, Naustdal (1938 –

2019:
Ola Grøsland, Vågå (1947 –
Sondre Bratland, Vinje i Telemark (1938 –

2018: Elisabeth Kværne, Aurdal (1953 –

2017: Johannes Sundsvalen, Bø i Telemark (1947 –

2016: Rasmus Stauri, Sør-Fron (1949 –

2015: Kari Margrete Okstad, Namsos/Rysstad (1959 – 2020)

2014: Trond-Ole Haug, Vågå (1952 –

2013: Jon Jelmert, Osterøy (1952 – 2013)

2012: Arne M. Sølvberg, Stryn (1950 –

2011:
Ellen Bojer Nordstoga, Vinje (1941 –
Ruth Anne Moen, Sand (1950 – 2011)

Heidersmedlemmer i LfS

2009:
Jarnfrid Kjøk, Lom (1947 –
Johan Vaa, Rauland (1945 –
Jan H. Lislien (1948 –

2008:
Geir Egil Larsen, Verdalen (1944 –
Richard Hilde, Sogndal (1932 – 2011)
Vidar Lande, Froland (1949 –

2007:
Øyvind Kvile, Geilo (1949 –
Halvdan Furholt, Vegusdal (1931 –

2006:
Ingar Ranheim, Nord-Aurdal (1953 –
Karin Brennesvik, Oslo (1943 – 2020)

2005:
Kirsten Bråten Berg, Arendal (1950 –
Dagfinn Nupen, Ørsta (1932 –
Annbjørg Lien, Ålesund (1971 –

2004:
Knut Hamre, Granvin (1953 –
Magne Bø, Dombås (1924 – 2005)

2003:
Svein Skjerdal, Sogndal (1932 –
Birgit Rike Lund, Valle (1925 – 2022)

2002:
Sigmund Eikås, Jølster (1947 –
Randi Gullikstad, Røros (1938 –
Peder Gullikstad, Røros (1934 – 2019)

2001:
Jan Petter Blom, Bergen (1927 – 2021)
Olav P. Hjelvik, Romsdal (1920 – 2018)
Lisa Halvorsen, Oslo (1934 –

2000:
Ivar Schjølberg, Vågå (1940 –
Ola Hjelle, Vestre Slidre (1928 – 2009)
Bjarne Herrefoss, Dalen (1931 – 2002)

1999:
Inge Godtland, Oppdal / Røros (1940 –
Knut Myrann, Nesbyen (1932 –

1998:
Knut Buen, Tuddal (1948 –
Berit Steinsrud, Rogne (1922 – 2016)
Knut Steinsrud, Rogne (1921 – 2010)
Leif Rygg, Voss (1940 -2018)

1997: Magne Myhren, Oslo (1937 – 2015)

1996: Aslaug Ødegård, Vågå (1916 – 2013)

1995: Aslak Høgetveit, Vinje (1912 – 2006)

1994: Olav Ivar Rise, Oppdal (1912 – 2002)

1993: Oddmund Dale, Dale / Bergen (1921 – 2013)

1992: 
Olav Øyaland, Tinn (1922 – 2019)
Finn Vabø, Bergen (1931 – 2017)

1991:
Jostein Mæland, Voss (1936 – 2017)
Hauk Buen, Jondalen / Kongsberg (1933 – 2021)

1990: 
Agnes Buen Garnås, Bø i Telemark (1946 –
Egil Bakka, Trondheim (1943 –
Egil Storbekken, Tolga (1911 – 2002)

1989: 
Jens A. Myro, Ål (1921 – 2003)
Harald Haug, Vågå (1920 – 1999)
Erling Kjøk, Lom (1913 – 1999)

1988:
Pål Skogum, Vågå / Oslo (1921 – 1990)
Jon Stuvøy, Skien (1915 – 2003)

1987: Olav Viken, Fagernes (1921 – 2005)

1986: Tor Underberg, Ål (1910 – 1992)

1985:
Sven Nyhus, Røros / Oslo (1932 – 2023)
Hans H. Holen, Vågå (1930 – 2011)

1984:
Olav Kvammen, Granvin (1930 – 2008)
Ingeleiv Kjerland Kvammen, Granvin (1932 –
Tarjei Romtveit, Vinje (1925 – 2023)

1983:
Ola Opheim, Vågå (1920 – 2003)
Torbjørg Aamlid Paus, Valle (1923 – 2001)

1982:
Einar Galaaen, Røros (1913 – 2000)
Helmer Kjølvang, Engerdal (1899 – 1988)
Håvard Kvandal, Granvin (1911 – 2005)
Engebret Lund, Engerdal (1903 – 1992)
Peder Nyhus, Røros (1905 – 1994)

1981:
Talleiv Røysland, Lårdal / Oslo (1897 – 1981)
Gunnar Dahle, Tinn (1902 – 1989)
Helge Dillan, Levanger (1896 – 1991)
Johannes Langøygard, Lom (1901 – 1991)
Arne Røine, Oslo (1908 – 2000)

1980:
Torleiv H. Bjørgum, Rysstad (1921 – 1990)
Otto Furholt, Kristiansand (1921 – 2005)

1979:
Anna Lunde, Hornindal (1917 – 2001)
Ragnvald Lunde, Hornindal (1914 – 2003)
Anund Roheim, Bø i Telemark (1913 – 1999)
Eivind Mo, Seljord (1904 – 1995)

1978:
Torleiv Bolstad, Øystre Slidre / Oslo (1915 – 1979)
Hilmar Alexandersen, Steinkjer (1903 – 1993)

1977: Hans W. Brimi, Lom (1917 – 1998)

1976: Lars Skjervheim, Voss (1915 – 2003)

1975:
Olaug Tveito, Ål (1905 – 1985)
Einar Løndal, Tuddal (1914 – 2006)
Ludvig Jerdal, Bergen (1908 – 2003)
Halvor Sørsdal, Bergen (1899 – 1996)

1973:
Leif Løchen, Lillehammer (1921 – 2011)
Kjetil Løndal, Tuddal / Oslo (1907 – 1987)
Rolf Myklebust, Nordfjord / Oslo (1908 – 1990)
Sigbjørn B. Osa, Voss (1910 – 1990)
Dreng Ose, Ose (1896 – 1990)

1972:
Olav Fjalestad, Vrådal (1893 – 1976)
Ola Eide, Lalm (1901 – 1983)
Olav Gurvin, Tysnes/Oslo (1893 – 1974)

1969:
Tor Myre, Nesbyen (1891 – 1974)
Olav Sataslåtten, Ål (1891 – 1971)

1967: Fingar Børdalen, Notodden (1894 – 1972)

1966:
Torleiv Tveito, Ål (1901 – 1966)
Ole Mørk Sandvik, Nes på Hedmark / Oslo (1875 – 1976)

1965: Anders Kjerland, Granvin (1900 – 1989)

1964:
Gullik Kirkevoll, Vestre Slidre / Oslo (1895 – 1978)
Rikard Skjelkvåle, Lom (1890 – 1976)
Hans O. Nestegard, Hol (1885 – 1974)

1963:
Marius Nytrøen, Vingelen (1896 – 1993)
Eivind Groven, Lårdal / Oslo (1901 – 1977)

1961:
Per Berge, Voss (1887 – 1973)
Sevat Sataøen, Ål (1892 – 1962)

1960:
Jon Rosenlid, Innvik / Bergen (1891 – 1974)
Kristiane Lund, Bø i Telemark (1889 – 1976)

1959:
Sigurd Eggen, Lom (1883 – 1964)
Per Brenden, Vågå (1886 – 1963)

1958:
Johannes Dahle, Tinn (1890 – 1980)
Jørgen Tjønnstaul, Rauland (1894 – 1985)
Knut Ø. Rudi, Heggenes (1878 – 1972)

1957: Henrik Gjellesvik, Oslo (1892 – 1964)

1954: Ola Moløkken, Lom (1871 – 1957)

1953:
Olav Moe, Vestre Slidre (1872 – 1967)
Truls Ørpen, Krødsherad (1880 – 1958)
Halldor Meland, Ullensvang (1884 – 1972)

1951: Torkjell Haugerud, Bø i Telemark (1876 – 1954)

1948: Arne Bjøndal, Bergen (1882 – 1965)

 

Heidersmedlemmer i NFD

1990:
Hauk Buen, Jondalen/Kongsberg (1933 – 2021)

1998:
Hallvard T. Bjørgum, Rysstad (1956 – )